Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego?

Wystrój dziecięcego pokoju to bardzo poważna sprawa. To wyzwanie dla rodziców, by urządzić pokój tak, by spełniał szereg wymagań. Musi być ładny, podobać się właścicielowi, być wygodny, bezpieczny, ciekawy i odzwierciedlający charakter dziecka. Jest to oczywiście możliwe, by tego wszystkiego dokonać.

W pokoju dziecka muszą znaleźć się na pewno dopasowane do wieku i wzrostu dziecka meble. Tu producenci oferują bardzo szeroki wybór spośród swoich ofert, tak więc jest w czym przebierać. Oprócz praktycznych rzeczy potrzebne są też dodatki, które będą się dziecku podobały i które będę personalizowały ten pokój.

Jednym ze sposobów na stworzenie wyjątkowego miejsca jest zastosowanie fototapety. Na jaką się zdecydować? Jaki wzór wybrać?  Na jak dużą fototapetę się zdecydować? Postaramy się pomóc Wam znaleźć odpowiedzi na takie i inne pytania.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że to pokój dziecka, a nie nasz. Ma podobać się jemu, nam niekoniecznie, ma pasować do jego wieku i charakteru. Mają w nim być dodatki, które podobają się maluchowi i zabawki, które on lubi. My mamy zadbać o to, by był dopasowany, praktyczny i zdrowy. Tak więc jeśli my lubimy modne szarości, a nasz potomek to wulkan energii lubiący kolory, to stwórzmy mu takie miejsce, które jest wielobarwne i wesołe. Warto pamiętać o tym, że zbyt monotonne wnętrza nie są dobre dla samopoczucia człowieka, a z kolei za dużo barw wprowadza pewnego rodzaju chaos. Dlatego też znajdźmy taki złoty środek pomiędzy rozsądkiem a marzeniami dziecka.

Dziś modne są wszelkie szarości i odcienie siwego. Jednak nie do końca są to kolory dla dzieci. Owszem, wyglądają ładnie i wprowadzają pewnego rodzaju spokój, jednak urządzamy przecież pokój dziecięcy. A dzieci są wesołe, aktywne i pełne energii, więc mogą niezbyt dobrze się czuć w takich spokojnych wnętrzach. Dzieciństwo trwa tylko chwilę i ani się obejrzymy, a nasze maluchy już będą nastolatkami. Dlatego też pozwólmy im być dziećmi w ich kolorowych pokojach, a instagramowe mody pozostawmy dla innych.

Jak już tu wspomniano, ciekawym elementem do pokoju dziecięcego jest fototapeta. Może to być pewnego rodzaju kompromis pomiędzy naszymi oczekiwaniami i planami a wyobrażeniami i marzeniami dziecka. Możemy więc część ścian pomalować na stonowany kolor, a jedną ścianę czy jej element przeznaczyć na fototapetę. Wtedy będzie ona takim silnym akcentem i będzie w pewnym stopniu charakteryzowała dany pokój, a także mówiła wiele o jego małym właścicielu bądź małej właścicielce.

Uśmiech Dziecka wart jest każdej ceny

Dziecko doceni nasze starania i będzie bardzo szczęśliwe, jeśli jego własny pokój będzie urządzony zgodnie z jego, a nie naszymi planami My mamy zadbać by było bezpiecznie, maluch na pewno poradzi sobie z doborem fototapety, lampki czy łóżka. My tylko nakierujemy go na właściwy, bezpieczny tor.

Fototapeta ma być także takim bezpiecznym elementem wystroju. Bardzo ważne jest, z czego jest zrobiona, ponieważ nasze dziecko będzie w swoim pokoju spało i przebywało wiele godzin, a więc będzie też wdychało wszystkie te pyłki, które znajdują się w pomieszczeniu. A niestety, jest wiele niezdrowych, a wręcz niebezpiecznych dodatków w farbach, lakierach czy klejach. Fototapety są jednak zrobione z bezpiecznych materiałów i są one polecane też, albo wręcz głównie dla dzieci, które zmagają się z różnymi alergiami. Kiedy decydujemy się na fototapetę to wybierzmy taką z atestem gwarantującym bezpieczeństwo. Wtedy będziemy pewni, że materiał jest wolny od toksycznych substancji.

Drugą bardzo ważną sprawą, a dla dziecka najważniejszą, jest to, jaki zostanie wybrany wzór. A wybór fototapet jest przeogromny. Fototapety są różnych rozmiarów i wzorów, każdy znajdzie coś dla siebie.


Dla Dzieci, które lubią zwierzęta

Dzieciaki, które uwielbiają zwierzęta, ucieszą się z fototapet, na których znajdą się jakieś zwierzaczki. W takim pokoju świetnie też sprawdzą się np. poduchy w kształcie zwierzaka, duże maskotki, kocyk z właściwym motywem czy nawet meble z pomalowanymi na nich postaciami ze zwierzęcego świata,


Dla sportowców

Dla sportowca również znajdzie się ciekawa fototapeta i to bez różnicy, czy maluch lubi piłkę nożną, koszykówkę czy taniec.


Bajeczny Klimat