Jak wybrać fototapetę do salonu?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dlaczego? Dlatego, że to właśnie tu spędzamy sporo czasu. W salonie odpoczywamy, przyjmujemy gości, relaksujemy się, często mamy tam też stół, przy którym jemy rodzinne obiady, a dzieciaki odrabiają lekcję. Musi to więc być miejsce, w którym czujemy się dobrze i które jest do nas dopasowane. Warto się postarać, by salon spełniał wszystkie nasze oczekiwania, bowiem spędzimy tu świadomie więcej czasu niż w swojej sypialni. Jednak aby tak było to my najpierw musimy je określić.

Dopasuj styl salonu do siebie

Style tego pomieszczenia musi być do nas dopasowany. Osoba, która żyje zgodnie z zasadą minimalizmu, nie będzie się dobrze czuła w tradycyjnym wnętrzu z bogato zdobionymi dywanami i licznymi bibelotami na półkach. Osoba, która lubi styl wiejski, nie odnajdzie się we wnętrzu ze szkłem i metalem. Z kolei osoba, która lubi kolory, będzie się źle czuła w salonie w odcieniach szarości. Właściwe określenie stylu to podstawa, ale równie ważne są dodatki. Podczas urządzania wnętrza swoją uwagę skupiamy głównie na meblach. Oczywiście to bardzo dobrze, ponieważ określają one w dużym stopniu styl salonu, mają nam służyć przez lata i mają być wygodne i ładne.

W salonie bardzo ważna jest kanapa i fotele, stolik kawowy, półki i szafy, często też stół z krzesłami, ponieważ salon pełni też rolę jadalni.

Nie możemy jednak zapominać o dodatkach, ponieważ to one często „robią wnętrze”. Jednym z nich jest fototapeta. To bardzo ciekawy element wystroju, który dobrze dobrany sprawia, że nasz salon staje się wyjątkowy. Nie musi to jednak być jako dodatek. Fototapetę można tez użyć jako wystrój całej ściany. Bardzo moden są fototapety 3D, które oprócz fantastycznego wyglądu potrafią tez optycznie powiększyć małe przestrzenie.

Wybieramy fototapetę do Salonu

A jak wybrać fototapetę do salonu? Przede wszystkim musi ona być bezpieczna, a więc musi być wykonana z przebadanych materiałów. Tu nie warto oszczędzać, bowiem od tego zależy nasze zdrowie. Fototapety w sklepie AlicHOME są bezpieczne, dlatego warto zrobić zakupy właśnie tu. Wcześniej tez pisaliśmy w artykule „Czy Twoje Dziecko ma ciągle alergię?” jak szkodliwe mogą być tanie farby.

Kolejną sprawą jest właściwy dobór fototapety do wnętrza. A wybór jest ogromny, ponieważ sklep co i rusz wychodzą nam naprzeciw z coraz to nowymi ofertami. Co więc wybrać? To, co nam się nam podoba i nam pasuje.

Oczywiście są pewne uniwersalne zasady, których należy – wg projektantów – przestrzegać, ale czasami warto zaszaleć. I owszem, być może wybrana przez nas fototapeta będzie optycznie pomniejszała pomieszczenie, ale my będziemy się tu świetnie czuć – to znaczy, że nasz wybór był właściwy i dla nas idealny.

AlicHOME posiada ofertę, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Są tu fototapety na całe ściany, jak tylko na ich części. To, które wybierzemy, zależy tylko od nas i od tego, czy chcemy zaakcentować całą ścianę, czy tylko jej kawałek.

W małych salonach już położona fototapeta na części ściany przykuwa uwagę i sprawia, że nie patrzy się już tak bardzo na pozostałą część. Można więc w ten sposób odwrócić uwag od małego metrażu. Z kolei w dużych salonach można sobie pozwolić na duże, wyraziste fototapety o różnych wzorach i 3D. Poniżej przedstawimy kilka propozycji. Oczywiście są to wybrane. Całą ofertę znajdziesz tutaj.

Propozycje fototapet do salonu

W AlicHOME każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób uwielbiających miasta i miejskie życie są takie propozycje:

Wielbiciele bardziej sielskich pejzaży także znajdą coś dla siebie:

Osoby, które lubią kwiaty, mają ogromny wybór:

Także wielbiciele zwierząt mogą zaszaleć podczas zakupów:

Tak więc fototapeta nie musi odpowiadać najnowszym trendom, nie musi być dopasowana zgodnie z wnętrzarskimi zasadami, ale musi nam się podobać i nam pasować. Nie podążajmy ślepo za modą, nie sugerujmy się tak do końca tym, co jest promowane przez blogerki. Wybierzmy to, co nam i naszym bliskim się podoba, ponieważ to my tu będziemy przebywać, a nie jakieś osoby ze świata internetowego. Zainwestujmy jednak w zdrowy i posiadający odpowiednie atesty produkt, na tym nie oszczędzajmy. A wzór? Wybierzmy sercem i będzie idealnie.

Fototapeta XXL Kłody 1 ALIChome
  • -25%
Dostępny
Pozostało
Fototapety XXL

Fototapeta XXL - Kłody

Artgeist
A0-F5TNT0066-P
360,74 zł 480,99 zł
Fototapeta XXL - Kłody